Hobbymarkety

Informace z hobbymarketů

Klatovské OBI první den přivítalo 3 845 zákazníků

Napsal admin • Srp 25th, 2010 • Rubrika: Hobbymarket OBI

Klatovy, 20. března 2009 – Nový hobbymarket OBI, již 28. v České republice, se otevřel 19. března v Klatovech, a to v novém nákupním centru Škodovka. První den svého provozu přivítalo nové OBI 3 845 platících zákazníků. Díky prodejně přibylo v regionu s bezmála 8% nezaměstnaností 74 pracovních míst, a to jak pro řemeslníky – truhláře, zedníky nebo zahradníky, tak i administrativní pracovníky. Prodejní plocha nového marketu činí přesně 5748 m2, kompletní výstavba trvala šest měsíců a vnitřní vybavení pouhých 28 dní.
„Přestože jsme v Klatovech první den očekávali zvýšený zájem ze strany zákazníků, byly naše odhady překonány,“ sdělila Zlata Ulrichová, marketingová manažerka OBI. Zájem o nové OBI potvrdil předpoklad, že obyvatelé Klatov hobbymarket uvítají. „3 845 platících zákazníků během prvního dne skutečně není málo, a to především s ohledem na to, že Klatovy jsou středně veliké město a počasí nám příliš nepřálo.“ říká Zlata Ulrichová. „Obyvatelé Klatov nemusí již za tímto zbožím podnikat zdlouhavé cesty, prodejna je dobře dostupná z centra pro pěší i motorizované zákazníky, kterým je k dispozici parkoviště s velkou kapacitou,“ dodala Ulrichová.
V předvečer otevření byl předán i šek ředitelce Dětského domova v Klatovech paní Mgr. Janě Bittnerové. „Chceme být nejenom dobrým obchodníkem, ale také přispívat těm, kteří to potřebují nejvíce. Dětskému domovu jsme darovali 28 tisíc korun, což v tisících odpovídá počtu našich prodejen v ČR. V této tradici hodláme pokračovat i u všech dalších nově otevíraných marketů OBI,“ říká Zlata Ulrichová.
A o jaké zboží byl při čtvrteční premiéře největší zájem? „Jednoznačně o květiny, je vidět, že jarní sezóna už je za dveřmi. Nejžádanější byly macešky, kterých jsme první den prodali 1 872 ks,“ prozrazuje Zlata Ulrichová. Dále byl veliký zájem o primule, pelargonie a orchideje. Zákazníci měli první den možnost vybírat z více než 35 000 druhů položek zboží v šesti různých odděleních: stavba, dílna, zahrada, dekorace, osvětlení a sanita.

Nejprodávanější produkty prvního dne provozu klatovského OBI:
• Macešky 1 872 ks
• Primule 920 ks
• Pelargonie 883 ks
• Orchideje 484 ks
Počet platících zákazníků: 3 845

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.