Hobbymarkety

Informace z hobbymarketů

Hornbach zná vítěze soutěže „Pusť se do svého projektu“

Napsal admin • Srp 25th, 2010 • Rubrika: Hobbymarket OBI

Na Slovensku staví ostrovní pevnost pro trávení volného času.
V Rakousku jsou přesvědčeni, že potřebují maják, a rovnou si jeden postaví.
„V Německém Berlině je málo krav,“ myslí si absolventi Vysoké školy umění a designu v Halle, a několik jich přivedou rovnou na louku uprostřed města.
Švédský Stockholm přípraví hřiště pro seniory, kteří budou moci lézt po prolézačkách, houpat se a zažívat hodně legrace.
To jsou některé z deseti projektů, které zvítězily v soutěži „Pusť se do svého projektu!“
Každý vítězný tým získá na realizaci projektu stavební materiál v hodnotě až 15 000 eur a na uskutečnění svého záměru má čas až do začátku roku 2010. Vítěze a jejich projekty si můžete prohlédnout na webových stránkách společnosti Hornbach příslušné země (v České republice na adrese www.hornbach.cz). Kromě popisu neobvyklého nápadu zde budete rovněž moci průběžně sledovat, jak realizace projektu v dané zemi probíhá.
V České republice pomaluje devět dobrovolníků občanského sdružení Arnika 317 stromů v alejích světlými ekologickými barvami. Vzhledem k tomu, že je stále více stromů rostoucích u silnice káceno kvůli bezpečnosti silničního provozu, rozhodla se skupinka mladých lidí bojovat proti vymýcení stromů bílým nátěrem. To zvýší jejich viditelnost a současně podpoří bezpečnost na českých silnicích. Cílem je zachování počtu stromů a snížení počtu dopravních nehod.
Na Slovensku bude vybudována pevnost u Trenčína, která vyplní volný čas nejen dětem a mládeži, ale i dospělým. Pevnost bude umístěna na ostrůvku, pár metrů od břehu řeky Váh. V objektu vzniknou lezecké stěny, visuté mosty, skluzavky či trampolíny. Tvrz bude upravena tak, aby ji mohly využívat děti i začátečníci.
V Alfteru u Bonnu v Německu vytvoří skupina studentů, sochařů a docentů soukromé umělecké vysoké školy Alanus les ze 7 500 zelených střešních latí. „Vytváříme prostor pro prožitky, realizaci mužských snů, prostě stromy z latí,“ uvádějí umělci, kteří již nějaké projekty z tohoto materiálu uskutečnili. V jiném německém městě – Schöllkrippenu postaví ošetřovatelky, děti a dobrovolníci překážkové dráhy pro lidi a lamy. Je třeba společně zdolat houpačku, tunel, jezero a skály, jakož i slalom ze dřeva a lan. Tato překážková dráha by měla pomoci postiženým osobám nalézt v životě potřebné sebevědomí.
Ve Švýcarsku postaví šéfkuchař jedné školy pro děti, které vyrostly ve složitých rodinných poměrech, uprostřed tři metry vysokého akvária skleněnou sprchu. Sprchující se osoba stojí
TISKOVÁ ZPRÁVA
5. listopadu 2009
Kontakt pro média:
Marie Cachová, tel. 604 789 231, e-mail: marie.cachova@nativepr.cz
2
uprostřed akvária, nad ní, pod ní a téměř všude plavou ryby, které se podivují nad tím, kdo se mezi nimi sprchuje.
Společnost Hornbach-Baumarkt-AG vyzvala účastníky soutěže, aby předložili takové projekty, které chtějí realizovat týmy domácích kutilů. Do soutěže se přihlásilo přes 1 000 návrhů. „Udivilo nás, kolik zajímavých a překvapivých nápadů se sešlo. Každý má svůj oblíbený projekt, za který bojuje a staví ho s radostí, energií a vytrvalostí,“ uvedl vedoucí marketingu společnosti Hornbach, Jürgen Schröcker: „Touto iniciativou chceme ukázat, jak mnohostranné, pestré a napínavé mohou podobné projekty být. Hornbach je místem pro ty zákazníky, kteří mají podobné věci rádi,“ doplňuje Dr. Helena Ševčíková, marketingové ředitelka Hornbachu v České republice.
Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční dne 9. listopadu 2009 od 16 hodin v prodejně Hornbachu na Černém Mostě v Praze. Kromě těchto výherců bude vylosováno také 100 zúčastněných týmů z České republiky a Slovenska, kteří obdrží atraktivní ceny.

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.